Jak wybrać biżuterię ślubną?

08-12-2020

O czym należy pamiętać?

 To wcale nie takie trudne. Jeśli mamy już produkt bazowy, jakim jest suknia ślubna, wybór dodatków będzie już tylko postawieniem ,,wisienki na torcie’’.  Podczas wyboru biżuterii duże znaczenie mają także nasze gusta, ale pamiętajmy, by w takim przypadku wziąć pod uwagę kilka modowych reguł i zasad, które przygotowaliśmy, aby wybór był jeszcze łatwiejszy.

 Po pierwsze, chcąc dobrać odpowiednią biżuterię należy wziąć pod uwagę to, w jakim odcieniu bieli jest nasza suknia. Jeśli suknia jest w kolorze czystej bieli, zaleca się, aby wybrać dodatki srebrne. Podobnie postępujemy w przypadku osób z ciemniejszą karnacją, ponieważ wtedy srebro jest bardziej wyeksponowane niż u osób o jasnej skórze. Jeśli suknia jest w kolorze tzw. ,,złamanej bieli’’ możemy, a raczej powinniśmy skłaniać się do biżuterii złotej. Złoto jest na tyle klasyczne, że pasuje do każdego typu urody, dzięki czemu dobrze będzie prezentować się zarówno u Pań o jasnej, jak i ciemnej karnacji.

Kolejnym wyznacznikiem, jakim powinny kierować się panny młode jest kształt dekoltu sukni ślubnej. Dotyczy to przede wszystkim kwestii wyboru odpowiedniego naszyjnika i kolczyków. Największe ,,pole do popisu’’ mają Panie, które zdecydowały się na suknie bez ramiączek, czyli z dekoltem na serduszko. W takim przypadku naszyjnik to niemal konieczność. Można nawet pokusić się na coś bardziej odważnego, jak np. wisiorek z cyrkoniami lub ozdobna kolia. Dużo oryginalnych i spersonalizowanych naszyjników znajdą Państwo w naszym sklepie.

 

Nie tylko naszyjnik…

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich kolczyków. Wybierając je należy wziąć pod uwagę m.in kształt twarzy oraz to jaką mamy fryzurę. Zazwyczaj długie kolczyki są wybierane jeśli włosy są upięciu, a dekolt ma kształt litery ,,v’’ lub serduszka. W takim przypadku dobrze będą prezentowały się dłuższe kolczyki, najlepiej wiszące o bardziej geometrycznym kształcie. Takie kolczyki optycznie wydłużają twarz, więc będą dobrym rozwiązaniem dla Pań o niewielkiej i okrągłej twarzy. Jeśli suknia ma wiele zdobień, warto wybrać bardziej skromne kolczyki. Idealnie sprawdzą się wtedy kolczyki z cyrkoniami lub perłą. Pamiętajmy, żeby wybierać biżuterię rozsądnie. Jeśli nasza suknia posiada wiele zdobień, dodatki powinny być raczej skromne i klasyczne.

Wybór odpowiedniej bransoletki to zazwyczaj już bardzo indywidualna sprawa. Nie ma tu specjalnych wytycznych. Należy pamiętać jednak, aby kolorem pasowała do pozostałych części biżuterii. Najlepiej, aby bransoletki na nadgarstku panny młodej były delikatne, ponieważ wtedy dłoń wygląda subtelnie i kobieco, a właśnie tak chce wyglądać każda panna młoda.