Jak dobrać biżuterie do typu urody?

03-11-2020

Pory roku a dobór biżuterii

Popularnym jest kategoryzowanie typu urody za pomocą poszczególnej pory roku. Taki podział nie tylko ułatwia dobór odpowiedniej biżuterii, ale również fryzury czy kolorystyki ubrań.

Kobiety, które wyróżniają się wiosennym typem urody posiadają jasne, najczęściej blond włosy, subtelne piegi, a ich cera ma skłonność do delikatnych różowych odcieni. Dla takich Pań zaleca się wybór przede wszystkim biżuterii w kolorze naturalnym - morski, odcień zboża czy złocistego piasku, a także piękna zieleń. W tym wypadku idealnie sprawdzą się perły (koniecznie w ciepłym, naturalnym odcieniu), bursztyn oraz kamienie półszlachetne i szlachetne jak np. cytryn czy opal. Dla Wiosny poleca się przede wszystkim złoto, które idealnie podkreśli delikatną urodę kobiety oraz całej stylizacji nada naturalnego i lekkiego wyglądu. Lato reprezentuje chłodny typ urody - kobiety pasujące do lata posiadają jasną oprawę oczu (niebieskie, zielone lub szare), włosy od jasnego blondu aż po popielaty i brązowy odcień, a także bladą, porcelanową cerę. W tym wypadku rewelacyjnie będzie się prezentować biżuteria o nieregularnych, geometrycznych kształtach. Zaleca się, aby kobiety o tym charakterze urody głównie stawiały na srebro, białe złoto, platynę i diamenty. Z kolei przy wyborze kamieni szlachetnych warto wybierać te o chłodnej tonacji.

Jesień to typ urody o ciepłym odcieniu w barwach kojarzącymi się z liśćmi - piegowata twarz, beżowa cera oraz rude włosy to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne znaki dla tego typu urody. Dla Jesieni poleca się biżuterię symbolizującą naturę: z bursztynem i drewnianymi akcentami, w odcieniu ceglanym, starego złota, miedzi oraz rdzy. Dla takich Pań zaleca się również żółty topaz, agat, a także żółtawe perły. Kobiety o typie urody najbardziej odpowiadającym zimie posiadają ciemne włosy i jasną, oliwkową cerę. Takie Panie mogą pozwolić sobie na nieco szaloną, ekstrawagancką i lśniącą biżuterię o dowolnym rozmiarze i kształcie. Można wybierać zarówno wśród diamentów, kryształów, jak i rubinów czy szmaragdów. Przy takim typie urody idealnie prezentować się będą takie kolory jak granat, fiolet czy nawet czerń. Zima to typ urody, który zdecydowanie zapewnia największą dowolność - można wybierać wśród szalonych i odważnych kształtów, a także rozmiarów, ponieważ w tym wypadku biżuteria nie przyćmi urody i kobiecości, a jeszcze bardziej podkreśli wszelkie atuty.   

Kształt twarzy równie ważny!

Szukając odpowiedniej biżuterii kobiety powinny również pamiętać o tym, iż istotną rolę odgrywa kształt twarzy. Należy zwrócić uwagę na regularność rys, wysokość czoła, a także podbródek. W przypadku owalnej twarzy, która uchodzi za idealną, kobiety mają pełną dowolność. W takiej sytuacji można zdecydować się na subtelną i delikatną biżuterię, ale też na tą bardziej szaloną i ekstrawagancką. Do okrągłej twarzy rewelacyjnie sprawdzą się długie kolczyki, które optycznie ją wydłużą oraz delikatny naszyjnik. Dzięki temu twarz wyda się nieco bardziej pociągła i szczuplejsza.
Twarz kwadratowa i trójkątna najlepiej będzie prezentować z biżuterią, która nada im nieco łagodniejszego wyrazu, a więc z ozdobami o kulistym kształcie - okrągłe kolczyki czy te w kształcie łezki będą się pięknie prezentować. Istotne jest również to, aby dobrać biżuterie także do fryzury i makijażu, które planowane są na dany dzień. Biżuteria powinna podkreślać atuty kobiety, jej subtelność, delikatność oraz elegancję, dlatego tak ważne jest, by wybrać ozdoby o odpowiednim kształcie, rozmiarze, a także kolorze.

Biżuteria nie powinna przyćmić urody żadnej kobiety, a jedynie ją podkreślać!